Jak działają drukarnie internetowe?

drukarnie internetowe

Każdy, kto ma zamiar skorzystać dziś z usług drukarni, większego problemu z ich wyborem mieć nie powinien. Trzeba bowiem przyznać, że w naszym kraju takich punktów jest całe mnóstwo i na pewno w najbliższym czasie ich liczba nie ulegnie zmianie, a jeżeli nawet, to z pewnością nie będzie to zmiana na gorsze. W związku z tym znajdziemy dziś tak drukarnie w Warszawie, jak i znacznie mniejszych, liczących kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców miastach. Jednakże musimy mieć na uwadze, że dziś możemy korzystać nie tylko z usług stacjonarnym firm poligraficznych, ale także i tych, które działają za pośrednictwem sieci. Mimo wszystko nie każdy z nas jest do takich usług internetowych przekonany. Czy w związku z tym w kwestii drukarni internetowych i ich usług mamy się czego obawiać, czy może obawy takie są zupełnie bezpodstawne?

Niska cena

Wielką zaletą drukarni działających przez internet jest niska cena usług. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, ponieważ musimy mieć na uwadze to, że konkurencja w sieci jest o wiele większa aniżeli na ulicach poszczególnych miast. Tym samym walcząc o klienta firmy, zwłaszcza te, które nie mają jeszcze wysokiej renomy, muszą ich do siebie przyciągać obniżając cenę druku.

Jakość

Zupełną nieprawdą jest też to, że drukarnie internetowe świadczą swoje usługi na niskim poziomie. Oczywiście może zdarzyć się tak, że z usług internetowej firmy poligraficznej nie będziemy zadowoleni, ale nie inaczej może być też w przypadku tych, które działają stacjonarnie. Wiele zależy tu od nas i tego, na jaką firmę postawimy.

Proces zamówienia

Jeśli zdecydowaliśmy się na usługi jednej z firm poligraficznych w sieci, po akceptacji warunków finansowych i wstępnym porozumieniu, musimy wysłać jej projekt graficzny ulotki, wizytówki, czy też jakiegoś innego produktu. Oczywiście wszelka konwersacja pomiędzy zainteresowanymi stronami odbywa się tu za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Plusem zamówienia w sieci jest fakt, iż jego realizacja zazwyczaj następuje w trybie natychmiastowym, a my wydrukowanymi egzemplarzami nieraz możemy cieszyć się już po kilkudziesięciu godzinach, choć najczęściej jest to kilka dni. Materiały dostarczane są nam przez firmę kurierską.

Zapłata może natomiast odbyć się z góry, jak to ma na przykład przy wielu aukcjach na allegro lub z dołu, a więc po całym procesie zamówienia.

Tags:

About

View all posts by

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

3 komentarze

  1. Kacper says

    Ja akurat doświadczenia w tym zakresie nie mam, ale też nie wydaje mi się, aby wybór drukarni internetowej nie wchodził w grę.

  2. Marek says

    Dla mnie to akurat nie jest żaden problem. Korzystam regularnie z usług dwóch drukarni internetowych i jestem zadowolony.

  3. Dawid says

    Ja akurat jakoś do drukarni internetowych nie mam wielkiego zaufania. A jak jest z tym u was?